Veronika Pokorná

Česká Miss 2017

Region
Severočeský region
Casting
Praha - 2.termín
Stav
Semifinalistka
Věk
24
Znamení zvěrokruhu
Střelec
Místo narození
Frýdlant
Město, kde aktuálně žiji
Praha 2
Výška
174 cm
Míry
89-63-92

Profese, zájmy a dovednosti

Jazyk
Anglicky
Koníčky
Bicí, latinsko-americké a standardní tance, street dance, longboard, čtení, osobní rozvoj.
Dovednosti
Anglický jazyk, hra na bicí, tanec, samostatnost, ctižádost, prezentační dovednosti, vyjednávací dovednosti.
Proč bys zrovna Ty měla být Českou Miss?
Ač nebylo snadné se do tohoto stavu dostat, tak dnes se cítím šťastná, vyrovnaná, splnila jsem si už několik snů. Uvědomuji si, že to není samozřejmost a že většina lidi nemá takové štěstí. Jako Miss bych proto moc ráda dopomohla i ostatním k lepšímu životu, pomáhala jim splnit jejich sny a chtěla bych jim být také vzorem a inspirací. Není totiž lepší pocit, než ten když víte, že kvůli vám se má někdo lépe a je za to vděčný. Je samozřejmě dobré být známá a mít uznání, ale to beru jen jako vedlejší produkt tvrdé práce.
V čem spočívá Tvá jedinečnost a originalita?
Moje jedinečnost spočívá v optimistickém přístupu k životu, empatii a pečlivosti. Byla jsem vychována brát každou negativní událost jako ponaučení, přát ostatním jejich úspěchy, věřit v dobro a brát věci humorem. Myslím si, že moje empatie je dost velká, protože se okamžitě dokážu vžít do situace jiných lidí, soucítit s nimi a proto jim i ráda pomůžu. Uvědomuji si, že jednoho dne bych v té situaci sama mohla být a také bych uvítala, kdyby mi někdo pomohl. Pečlivost a odhodlání jsou podle mě také moje silné vlastnosti. Když už se do něčeho pustím, tak to dělám na 100 %, tvrdě dřu a dokud nejsem s výsledkem spokojená, nepřestanu konkrétní věc nebo činnost vylepšovat.
Co od soutěže Česká Miss očekáváš a co by Ti případně Tvá účast ve finále měla přinést?
Díky Miss bych měla možnost propojit všechno, co mě kdy bavilo a přitom ještě pomáhat ostatním a být jim inspirací. Získám spoustu zkušeností ze světa módy a krásy. Zhodnotím své zkušenosti z marketingu, etikety a prezentační schopnosti, protože Miss by se měla umět i dobře prezentovat. Využiji také své nadšení pro interaktivní média, protože Česká Miss 2017 je už hodně zaměřená na sociální sítě. Hlavně se ale těším na to, že moje aktivita bude pomáhat někomu dalšímu. Vím, že Česká Miss bude obnášet i hodně tvrdé práce, ale jsem si jistá, že to všechno bude stát za to, protože buď to budou skvělé zážitky anebo cenné zkušenosti.
Kdo je Tvůj vzor či inspirace a proč?
Mým vzorem jsou hlavně silné, inteligentní, pozitivní, elegantní a úspěšné ženy, které mají spořádaný způsob života a nedělají žádné skandály. Mým velkým vzorem je například Oprah Winfrey, která je velmi silná, empatická, inteligentní, inspirativní a ve velké míře se věnuje charitě a motivaci druhých. Často sleduji její pořady Lifeclass a Super Soul, které jsou hlavně o tom jak překonat těžké životní situace. Mezi další zajímavé lidi, které sleduji a kterými se inspiruji patří Karolína Kurková, Tereza Maxová, Jennifer Lopez a Candice Swanepoel.
Jaké osobnosti Tě inspirují na sociálních sítích a koho nejraději sleduješ?
Na sociálních sítích mě inspirují hlavně ženy, které jsou silné, inteligentní a inspirativní. Na Instagramu se například inspiruji modelkami, které mají krásné postavy, zdravý životní styl, moderní styl oblékání a pozitivní náhled na svět. Sleduji například Alexis Ren, Xenii Tchoumitcheva, Candice Swanepoel a několik dalších modelek z Victoria’s Secret. Dále mě baví Jay Alvarez, který na sociální sítě neustále přidává bláznivé příspěvky z jeho cest po světě. Hodně také sleduji pestrý YouTube kanál Natálie Kotkové.
Co bys pro úspěch a vítězství v soutěži nikdy neudělala?
Vyhrát Českou Miss by bylo úžasné, ale pouze pokud by to bylo čestným způsobem. Čestnost je pro mě jedna z nejdůležitějších hodnot a proto bych nikdy nechtěla Miss vyhrát podvodem. Věřím totiž na to, že každému se všechno vrátí a to jak v dobrém tak ve zlém.
Co považuješ za svůj nejsilnější životní zážitek?
Můj nejsilnější zážitek byl, když jsem jela sama v 19 letech na 3 měsíce do Los Angeles tančit street dance. Lidé v L. A. mají obrovské nadšení ze života a jsou ochotni pro úspěch velmi tvrdě pracovat a to jsem tam od nich přijela nasát. Kromě toho jsem se naučila, jak se o sebe sama postarat, komu věřit, jak jednat v různých situacích, jak na sobě tvrdě pracovat, jak se prosadit v obrovské konkurenci a hlavně jak si užít a vážit každou vteřinu života.
Pokud by sis měla vybrat jedno zvíře, které Tě charakterizuje a vystihuje, jaké by to bylo?
Zvíře, které mě asi nejlépe vystihuje je labuť. Představuje pro mě čistotu, eleganci, umění, oddanost, sílu, inteligenci a vytrvalost. Labuť je totiž jedno z mála zvířat, které je oddané jednomu partnerovi po celý život a já to ve vztazích vnímám úplně stejně. I když obecně mám ráda zábavu a adrenalin, stále si držím své hodnoty a mám ráda spořádaný a vyrovnaný způsob života. Labut‘ je také přátelská, ale pouze do té doby, než někdo neohrožuje nebo nenapadá její rodinu. Je také hodně silná a vytrvalá, protože zvládne uletět i několik stovek kilometrů za den.
Jak umíš čelit stresu a jak v případě náročných situací reaguješ?
Podle mého názoru je stres jen důkazem toho, že nám na dané věci hodně záleží a samozřejmě i já se před důležitými událostmi trochu stresuji. Moje metoda jak stres zredukovat na minimum spočívá v precizní přípravě. Pokud jsem totiž na situaci připravena, například na nějaké vystoupení nebo test, stres je potom mnohem menší. Pokud ale není možnost se připravit, tak se v danou chvíli zklidním, pustím si například hudbu do sluchátek a řeknu si, že budu sama sebou a vydám ze sebe to nejlepší. Stres je jenom převlečený strach ze selhání a mě vždycky baví svůj strach překonávat.
Podporuješ již nyní nějakou charitativní činnost? Pokud ne, jaký typ charitativního zaměření je Ti nejbližší?
Napřímo jsem se charitativní činnosti ještě nevěnovala, ale někdy jsme například chodili dávat psům do útulku krmivo nebo jsme sháněli hračky pro děti v dětských domovech. Občas také podpořím charitativní organizace peněžním příspěvkem. Pokud bych si mohla vybrat charitativní zaměření, bylo by hlavně orientováno na podporu dětí z rozvojových zemí a psů v útulcích. Nebránila bych se ale zaměření i v jiných oblastech.
Co chceš v životě dokázat a kde se vidíš za rok, za pět let a za deset let?
Pokud bych měla to štěstí a stala se Miss, ráda bych se za rok naplno věnovala modelingu, „Missím“ povinnostem“, svému YouTube kanálu, dokončila své studium marketingu na Britské univerzitě, nadále tančila, hrála na bicí a věnovala se pomoci dětem a opuštěným psům. Za 5 let bych nadále pokračovala ve všech činnostech a také bych chtěla podnikat v oblasti online marketingu a více cestovat. Chtěla bych se věnovat přírodní a alternativní léčbě, osobnímu rozvoji a józe. Za 10 let bych stále pokračovala ve výše zmíněných aktivitách, ale k tomu bych se chtěla už více věnovat své rodině, chtěla bych mít podporujícího a milujícího muže a dítě. Ráda bych si založila svou charitativní organizaci, naučila se pilotovat letadlo a chtěla bych mít krásný a útulný domov s několika zvířaty.