Z původní soutěže krásy bude reality show

iDNES

Soutěž Miss, která v 90. letech zažívala velký boom, je v současnosti podle kritiků přežitkem. Přesto v Česku fungují tři hlavní soutěže krásy, které své vítězky posílají do světa. Nejstarší a původní prošla po přestávce změnou a bude z ní reality show.

Hledá se Miss je název nové show soutěže krásy Česká Miss Essens. Ta si po změně majitelů, koronavirové přestávce a uzavřeném ročníku bez vítězek pro diváky připravila novinky. Dívky budou muset zabrat, aby si zajistily úspěch a postup do finále, kde jedna z nich získá titul Česká Miss Universe.

V roli moderátora show se představí herec Tomáš Měcháček. První díl z předtočených epizod bude sestávat z krátkých pohovorů s účastnicemi castingových kol. Z přihlášených 8 952 soutěžících bude vybráno 50 semifinalistek, které se ve druhém díle budou ucházet o postup do top 20.

Dívky se okamžitě po ukončení semifinálového kola odeberou na Hraniční zámeček, kde je bude čekat celkem šest výzev, které je dovedou až do samotného finále, které bude 11. prosince 2022 na televizi Prima.

V průběhu osmi dílů budou vybrány před velkým finále dvě dívky, které budou reprezentovat pro letošní rok Českou republiku na světových soutěžích Miss Universe a Miss Earth.