Tisková konference České Miss 2019

Česká Miss se letos spojí s Miss Universe Slovenskej republiky. Finálový galavečer odvysílá Prima FTV a Libor Bouček se ujme scénáře galavečera.

Tisková konference České Miss 2019

 

Už 25.srpna se v Hudebním divadle Karlín v Praze rozhodne o České Miss 2019. Tou se stane jedna z dvanácti finalistek. Castingy, které budou letos neveřejné, začínají už v neděli 12. května v Ostravě a vyvrcholí 19. května v Praze. V porotě usedne i úřadující Česká Miss Lea Šteflíčková.“Těším se na holky a na castingy. Já na ně budu určitě hodná. Sama si vzpomínám, jak jsem byla nervózní.”

Česká Miss se letos spojí se soutěží Miss Universe Slovenskej republiky. Polovina finalistek tak bude vybrána na Slovensku. “Česká Miss má světovou licenci na Miss Universe a stejně tak Miss Universe Slovenskej republiky. Během večera si každá země zvolí tu svoji Miss, která poté pojede reprezentovat na světovou soutěž Miss Universe. Také ale bude zvolena Československá Miss,vysvětluje ředitelka Miss Universe Slovenskej republiky a také Miss Slovensko 1993 Silvia Lakatošová.

Vítězky nebude volit, tak jako tomu bylo v posledních letech, jen porota. I tady nastane změna. “Držitelku titulu Česká Miss a Miss Universe Slovenskej republiky zvolí odborná porota, ale tím to zdaleka nekončí. Československou vítězku zvolí diváci a ta si odnese honorovaný kontrakt v hodnotě 100 000 euro, tedy 2,5 miliónu korun,”vysvětluje moderátor Libor Bouček, který se ujal scénáře finálového večera. K soutěži krásy má ostatně velmi kladný vztah. “Pro mě je ta soutěž osudová, já v podstatě užívám už přes čtyři roky jeden z produktů. Což je finalistka č. 1 z roku 2014. Za mě je to nejlepší soutěž krásy,” s nadsázkou dodal Bouček.

Stejně jako minulé ročníky, i letos bude provázet soutěží moderátorka Veronika Farářová.“Je mi ctí být opět součástí týmu České Miss, který je tento rok opravdu profesionální. Podařilo se nám navázat spolupráci se špičkami ve svém oboru a na výsledek v podobě galavečera jsme sama moc zvědavá.”

Žádná soutěž krásy se neobejde bez korunek. Tento rok se můžeme těšit na opravdový unikát. Návrhu i výroby se ujme česká zlatnická firma z dvacetiletou historií JK Jewels. “Vycházeli jsme z barev Česka a Slovenska, tedy modrá, bílá a červená. Na korunku použijeme diamanty, stříbro a perly, ale také krajkový motiv,” prozradil spolumajitel a spoluzakladatel společnosti Dušan Mlynarčík. Hodnota jedné korunky dosahuje částky 300 tisíc korun.

Vůbec poprvé se do soutěže krásy zapojili i sourozenci Ponerovi, kteří vytvoří kolekci na finálový galavečer. S každou z dívek budou pracovat zvlášť a vznikne tak dvanáct luxusních večerních rób. “Půjde o ucelenou jednobarevnou kolekci, kde nebude nic a nikdo vybočovat. A samozřejmě bude hodně třpytivá,” prozradil módní návrhář Jakub Poner. “Letos jsme kývli na spolupráci, protože máme pocit, že Česká Miss bude mít opravdu dobrou úroveň a půjde o ročník, který bude stát za to, “ dodal Poner.