Děkujeme za skvělou reprezentaci Kláře Vavruškové na nejprestižnější světové soutěži Miss Universe na Floridě!

Klára Vavrušková, která se již v minulosti umístila na třetím místě na soutěži Miss Earth, se blýskla i na Miss Universe. Titul sice nezískala, ale přivezla si nezapomenutelné zážitky a zkušenosti nejen z oblasti modelingu.

Děkujeme za skvělou reprezentaci Kláře Vavruškové na nejprestižnější světové soutěži Miss Universe na Floridě!

Přes sedmdesát dívek z celého světa se sešlo v Hollywoodu na Floridě, kde zabojovalo o titul nejvyšší - Miss Universe. Na místo dorazila i Klára Vavrušková, Československá Miss 2019, Česká Miss Earth 2019 a také držitelka titulu Miss Earth Water. Poslední jmenovaný titul si zasloužila na Filipínách za třetí místo. 

Tentokrát byl odjezd trochu hektický a narychlo. Klára musela pobýt dva týdny v Dominikánské republice, než dostala povolení k pobytu na Floridě. I přesto ale byla výborně připravena po všech stránkám. Tentokrát to sice na vítězství nestačilo, ale i tak bude Klára na vše v dobrém vzpomínat. "Jsem vděčná za tuto příležitost, myslím, že jsme si to s ostatními děvčaty moc užily. Jsou to vzpomínky a zažitky, na které budu vzpomínat do konce života." Do TOP 5 se probojovaly dívky z těchto zemí: Brazílie, Dominikánská republika, Indie, Mexiko a Peru. Z vítězství se nakonec radovala Andrea Meza reprezentující Mexiko.

"Umístění na této soutěži je často politickou záležitostí. V celé TOP 21 byly jen dvě dívky z Evropy. Klára Vavrušková byla na soutěž perfektně připravena. Na každý den měla speciální styling od předních českých návrhářů, několikrát byla označena na Miss Universe jako nejlépe oblékaná dívka. Její finálové šaty od návrhářů Poner byly označeny jako jedny z nejhezčích večerních rób a dokonce ji oslovil na spolupráci návrhář, který se ujal  šatů na korunovaci Miss Universe v roce 2015 a 2016. Klára měla obrovskou podporu od Filipínců z Miss Earth, kde se umístila minulý rok na 3 místě," uvedl tým České Miss ESSENS.

Dívky měly bohatý program, od propartnerského focení po trénování choreografie. Dva dny před galavečerem proběhla již tradičně soutěž o nejlepší národní kostým a také tzv. Preliminary, což je oficiální zkouška, na které porota již vybírá soutěžící do TOP 21 a případně i do TOP 10. Hostem galavečera byl například známý zpěvák Luis Fonsi. Moderátory večera byli Mario Lopez a známá modelka Olivia Culpo.