Castingy skončily: Semifinalistky čeká boj o finále!

Pražské semifinalistky byly vybrány a první série castingů tak skončila. Enormní účast v Praze porotce potěšila, zároveň jim však volbu postupujích dívek vůbec neulehčila. Úroveň přihlášených dam byla letos opravdu vysoká.

Castingy skončily: Semifinalistky čeká boj o finále!

I tentokrát v porotě kromě partnerů a odborníků zasedla loňská vítězka Lea Šteflíčková. Ta měla při výběru postupujících jasné kritérium: „Není to jenom o kráse, ale o celkovém dojmu z dívky. Na první pohled mě slečna musí zaujmout tím, jak vystupuje. Na pražském castingu byla nejvyšší účast a vybrat postupující dívky bylo velmi těžké, ale svoji favoritku, kterou bych ráda viděla ve finále, jsem našla.”

Že bylo náročné vybrat semifinalistky potvrdila i Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová, která je ambasadorkou letošního ročníku a svou účast v porotě tak bere velmi vážně. Co je ale mile překvapilo byl fakt, že se s ostatními členy poroty na postupujících obvykle shodli. “Nastala samozřejmě i situace, kdy měl někdo odlišný názor, v tom případě se hlasovalo a rozhodla většina. Bylo to však výjimečné,“ dodala Švantnerová a doplnila, že z výběru semifinalistek je opravdu nadšená.

Naopak poprvé si roli porotkyně v tomto ročníku vyzkoušela stylistka Šárka Štursová, která se v průběhu soutěže bude starat nejen o to, aby byly dívky na oficiálních akcích vždy perfektní, ale zároveň aby si každá z nich našla svůj osobní styl a osvojila si základy stylingu. I proto se na castinzích zaměřila na to, jaké outfity dívky pro okouzlení poroty zvolily: „Některé holky umí lépe, jiné hůře, ale to je normální s ohledem na věk a zkušenosti. Nicméně byly takové, které správně řešily oblečení tak, aby porotu zaujaly a byla zřetelná jejich postava. Což je v tomto případě zásadní. Jde zkrátka o první dojem. Sama jsem zvědavá, jak se předvedou na semifinále, přeci jen tam už jde do tuhého a měly by si na sobě dát záležet.“

Moderátorka Veronika Farářová provází castingy už několik let. Počet přihlášených dívek v Praze ji přesto překvapil: „Je vidět, že úroveň soutěže, která je letos opravdu vysoká, zvýšila i zájem dívek, které se přihlásily. Účast byla obrovská a bylo velmi náročné vybrat tu hrstku dívek, postupujících do semifinále. Všechny jsou krásné a neumím si představit, jak z nich vybereme finálovou šestku.“

 

Tento nelehký úkol čeká odbornou porotu už 2. června, kdy v prostorách pražského hotelu Augustine proběhne semifinále. Ten stejný den bude oficiálně představeno šest nejkrásnějších dívek Česka, které se 25. srpna v Hudebním divadle Karlín v Praze utkají o titul České Miss 2019 a zároveň o titul první novodobé Československé Miss.

 

Průběh semifinále můžete sledovat na našem Instagramu.